Home » Questions » Suprapunere intervale orare de timp

Suprapunere intervale orare de timp

893 viewsIntrebari
0

Buna ziua,

As avea nevoie de ajutorul dvs. in urmatoare problema.

Am o evidenta zilnica cu angajatii, la ce ora vin la muna, intervalele in care isi desfasoara pauzele de masa ( formula de calcul interval stiu sa o aplic ) si ora la care pleaca acasa.

Eu am nevoie de urmatoarea situatie:

– sa pot pune o regula si/sau formula pt a vedea suprapunerile de pauza si de a calcula exact intervalul :

angajat 1 – pauza 11:30-12:30

angajat 2 – pauza 12:00-13:00

cu alte cuvinte sistemul sa imi extraga ca exista o suprapunere intre cei 2 pt 30 min.

Eu am zilnic o situatie/pontaj pe care din sistemul de pontaj il pot extrage direct in xls. Cu 180 angajati care sunt structurati pe departamente si functioneaza pe pontaj electronic/sistem de scanare card.

Vreau ca in fiecare departament sa vad

exact cati se suprapun la masa si exact minutele ( intervalul mai putin ma intereseaza dar de la ala pleaca o formula ).

nu stiu cat de bine m-am facut inteleasa, dar sper ca esentialul se poate extrage. Am incercat si setarile cu reguli dar nu pot alege/seta exact ce vreau.

Va multumesc pentru ajutor,

Answered question
0

Buna ziua,
Am construit o solutie pentru problema dumneavoastra in felul urmator:
am transpus tabelul cu intervalele orare corespunzatoare pauzelor si am construit un nou tabel cu toate intervalele (min) de la inceputul programului, pana la sfarsit.
Daca pe coloana Sum am valori mai mari de 1 atunci e suprapunere. Filtrati dupa coloana sum si veti vedea si cate minute de suprapunere aveti.
Fisierul il gasiti aici:
https://drive.google.com/file/d/1zjt_0W7RFLTJdSQ3XZE5MoTpLB1GsVJG/view?usp=sharing

Answered question
You are viewing 1 out of 6 answers, click here to view all answers.